«مغایرت یا همجواری تئاتر دانشجویی با تئاتر تجربی» 

در سومین نشست از «سه‌شنبه‌های پژوهشی تئاتر»، «مغایرت یا همجواری تئاتر دانشجویی با تئاتر تجربی» بررسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، سومین نشست از دور اول نشست‌های تخصصی دفتر پژوهش و انتشارات اداره‌کل هنرهای نمایشی با موضوع مغایرت یا همجواری تئاتر دانشجویی با تئاتر تجربی برگزار می‌شود.

در این نشست که از سری نشست‌های سه‌شنبه‌های پژوهشی تئاتر است، قطب‌الدین صادقی و محمودرضا رحیمی در خصوص تعریف، ویژگی‌ها و جایگاه تئاتر تجربی و تئاتر دانشجویی و همچنین تفاوت‌ها و اشتراکات آن‌ها صحبت و نگاهی به تاریخ تئاتر تجربی در ایران و جهان می‌کنند.

سه‌شنبه‌های پژوهشی تئاتر با مدیریت و اجرای سیدجواد روشن به صورت ماهانه در مجموعه تئاترشهر برگزار می‌شود و در نشست‌های آتی آن به موضوعات مختلفی از قبیل دراماتورژی، حقوق معنوی مترجمان، مسائل صنفی، اقتصاد تئاتر، تئاتر کاربردی و غیرسالنی پرداخته می‌شود.

پیش از این نیز در مردادماه تعامل یا تقابل کارگردان با نمایشنامه‌نویس در اجرا با حضور محمد چرم‌شیر و حمیدرضا نعیمی و در شهریورماه آسیب‌شناسی آموزش بازیگری در ایران با حضور امین تارخ و اصغر همت برگزار شده است.

نشست مغایرت یا همجواری تئاتر دانشجویی با تئاتر تجربی» روز سه‌شنبه ۱۶ مهرماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در سالن مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

فایل شنیداری نشست سوم را اینجا بشنوید

بازدیدها: 116

«آسیب‌شناسی آموزش بازیگری در ایران»

2019-12-12

«رابطه دراماتورژ با عناصر اجرا»

2019-12-12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *