رونمایی از چهار کتاب جدید انتشارات نمایش

رونمایی از چهار کتاب جدید انتشارات نمایش

آیین رونمایی از ۴ عنوان کتاب جدید انتشارات نمایش،روز دوشنبه ساعت۱۷ در تالار مشاهیر مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود.

دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش چهار عنوان کتاب تازه را در حوزه‌ی هنرهای نمایشی به بازار کتاب ارائه کرد.
سه نمایش نامه در دو مجلد و با عناوین «جل پشت ها-کشتی گیرنده با خرس» نوشته حسین فضل اللهی و «دل آتش است» نوشته چیستا یثربی، و دو کتاب پژوهشی با عناوین «سایه بازی» نوشته ی روبرتو پاپتی و ماشا لوچی با تالیف و ترجمه آیرین غریب پور و «نمایشنامه نویسان ایران1378-1357» که حاصل پژوهش حسین فرخی است در اختیار متخصصان و علاقه مندان تئاتر قرار گرفته است.
گفتنی است که نمایشنامه های «جل پشت ها-کشتی گیرنده با خرس» با موضوعی اجتماعی و با عنایت به فرهنگ و اداب ایرانی نگاشته شده و «دل آتش است» نمایشنامه ای است با مضمونی انسانی و منبعث از معرفت شناسی ایرانی.
کتاب «نمایشنامه نویسان ایران1378-1357» جلد سوم از کتابهایی است که با ارائه‌ی خلاصه داستان و اشارات مختصری درباره‌ی مضمون آثار به معرفی نمایشنامه نویسان ایرانی در بستر گاهشماری تاریخی می پردازد و تکمله‌ای بر دو جلد پیشینی از این پژوهش به شمار می‌آید که پیش از این منتشر شده است.
کتاب «سایه بازی» کتابی است تمام رنگی و کاربردی که می‌تواند مربیان، دانش آموزان و کودکان و نوجوانان را با چگونگی تهیه و اجرای یک نمایش سایه‌ای آشنا کند. ویژگی این کتاب سادگی بیان مطالب و راهنمایی عملی برای ترغیب علاقه مندان است تا بتوانند با مواد بازیافتی موجود در زتدگی روزمره، در هر زمان و مکانی، نمایش شگفت انگیزی را با «سایه یازی» تولید و اجرا کنند.

 

 

بازدیدها: 95

مهدی کاموس مدیر دفتر انتشارات و پژوهش اداره کل هنرهای نمایشی شد

2022-07-25

با همکاری دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش جلسه نقد و بررسی نمایش «اسب‌های انباری» برگزار شد

2022-07-25

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *