جدیدترین شماره های فصلنامه تئاتر و ماهنامه نمایش منتشر شد

شماره‌‌ 268و269 ماهنامه‌‌ نمایش منتشر شد

جدیدترین شماره‌‌ ماهنامه‌‌ نمایش، ویژه‌ اسفند و فروردین1401 با نگاه ویژه‌ به «دراماتورژی» منتشر شد.

جدیدترین شماره ماهنامه نمایش با نگاهی ویژه‌‌ به موضوع «دراماتورژی» روی کیوسک قرار گرفت.

در این شماره مطالبی چون”اسـتعاره زدایـی بـه عنوان ویژگـی بارز بوطیقـای دراماتورژی هجوآمیز روسـی قرون نوزدهم و بیسـتم”،از دراماتورژی تا تئاتر به عنوان فناوری”،دو جستار کوتاه در باب دراماتورژی نوشته حمزه ابراهیمزاده،زیبایی دراماتورژیست! با گردآوری و ترجمهمروارید رمضانی،راه های توسعه دراماتورژی روسیه در پایان قرن بیستم،دراماتورژی و تحلیل دراماتورژیک،کشف دقیق پتانسیلها و عناصر و روابط نمایشی دیگرگون،مروری کوتاه بر فعالیتهای هنری استاد سید مرتضی هاشمپور منتشر شده است.

خوانندگان مجله می‌توانند در بخش نقد و تحلیل نمایشنامه  لیرشاه را با عنوان « برگی از باغی بزرگ» به قلم منصور خلج و  نقد نمایش”بیخوابی”،نمایش “آالء”،نقد « زندگی و مرگ در گهواره معلق بانوج، ننو دکتر محمد رضا روزبهانی،نگاهی به نمایشنامه لیرشاه برگی از باغی بزرگ نوشته منصور خلج،نگاهی به کتاب “گفتاری پیرامون ادبیات دراماتیک« کنکاش با تفکر و تحقیق منصور خلج،ارتباط متقابل نقالي يا پردهخواني با نقاشي قهوه خانه ای توسط كريم خاوريرا نیز در این شماره بخوانند.

در بخش دیگری از مجله گفت‌گویی با سید مرتضی هاشمپور با عنوان « نمایشنامه نویسـی بـی ادعا با شـگفتیهای بر زبـان نیامده» که توسط مهدی لزیری  انجام شده، منتشر شده است.

سرمقاله این شماره با نام «درود تا بدرودی دیگر» به قلم نصرالله قادری منتشر شده است.

شماره‌ 268و269ماهنامه‌‌ نمایش ویژه‌ اسفند و فروردین ماه ۱۴۰1 با سردبیری نصرالله قادری و با بهای 30هزار تومان منتشر شده است.

خوانندگان مجله می‌توانند در بخش نقد و تحلیل نمایشنامه ژولیوس سزار  را با عنوان «آیا سزار جاه‌طلب به نظر می‌رسد؟» به قلم منصور خلج و مقالاتی همچون ‌«تئاتر جنگ: استراتژی و دراماتورژی» نوشته‌ برتراند وستفال و تئاتر محیطی: نبایدها در حوزه اخلاق، مسئولیت و اجرا نوشته‌ راسل اندرسون از دانشگاه آکسفورد بروکس را نیز در این شماره بخوانند.

در بخش دیگری از مجله گفت‌گویی با رضا ایرانمنش با عنوان «رسیدم به نقطه اول، یعنی صفر» که توسط مازیار رشید صالحی و گفت‌وگو با ندا عزیزی پیرمحمدی با عنوان «فرصتی برای دیده شدن» که توسط علی زیستی انجام شده، منتشر شده است.

سرمقاله این شماره با نام «نویسنده یتیم ابدی است!» به قلم نصرالله قادری منتشر شده است.

شماره‌ ۲۶۰ ماهنامه‌‌ نمایش ویژه‌ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با سردبیری نصرالله قادری و با بهای ۲۰هزار تومان منتشر شده است.

انتهای پیام/

بازدیدها: 70

داوران همایش ملی تئاتر نوجوان معرفی شدند

2022-11-16

مدیر دفتر پژوهش، آموزش و انتشارات نمایش معرفی شد

2022-11-16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *